Czyszczenie suchym lodem Katowice – Śląsk

Czyszczenie suchym lodem Śląsk

INNOWACYJNA USŁUGA CZYSZCZENIA SPECJALISTYCZNEGO dedykowana dla odbiorców przemysłowych, oparta na technologii „suchego lodu”, która pozwala na zwiększenie skuteczności czyszczenia wszelkiego rodzaju zabrudzeń powstałych w wyniku procesów produkcyjnych w działalności przemysłowej, dofinansowana w ramach projektu nr POIR.02.03.01-24-0001/18 pt. „WSPARCIE PRZEDSIĘBIORSTWA KLASTER SP. Z O.O. WE WDROŻENIU INNOWACJI”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Na czym polega profesjonalna usługa czyszczenia specjalistycznego, oparta na technologii „suchego lodu”?

Wdrożone przez nas rozwiązanie służy do kompleksowego czyszczenia linii technologicznych, posadzek przemysłowych, pojemników do przechowywania żywności, ubojni, stajni, chlewni, etc. w oparciu o technologię ograniczającą odpady i zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Technologia „suchego lodu” pozwala na uzyskanie wysokiej jakości efektów oraz znacząco skraca czas wykonywania prac czyszcząco – renowacyjnych.

 

Firma Klaster wprowadziła do swojej oferty technologię decydującą o wysokim poziomie świadczonej usługi, a także o jej wysokiej ekologiczności i pozytywnym wpływie na środowisko.

Ogromną zaletą technologii suchego lodu jest brak masy wtórnych odpadów przy czyszczeniu. Wydmuchiwanie suchego lodu, to innowacyjna metoda czyszczenia, która w odróżnieniu od czyszczenia przy użyciu twardych materiałów ściernych (piasek, soda, plastikowe perełki) wykorzystuje suchy lód. Ten nie uszkadza czyszczonych powierzchni, nie generuje odpadów i zanieczyszczeń, efektywnie usuwa niepożądane substancje z podłoża. Jest to więc metoda przyjazna dla środowiska, zaaprobowana do stosowania w przemyśle spożywczym i nie tylko.

Czyszczenie suchym lodem Katowice

Z pomocą technologii suchego lodu możliwe jest usunięcie nawet najbardziej opornych zabrudzeń. Usługa pozwala na bezpieczne czyszczenie części elektrycznych oraz mechanicznych, bez ryzyka wzniecenia pożaru. Usuwa m.in. pozostałości produkcyjne, rozpuszczalniki, pokrywy malarskie, oleje i warstwy organiczne.

Czyszczenie suchym lodem Katowice, Śląsk

Autorska metoda czyszczenia

Wdrożenie technologii suchego lodu pozwala na rozszerzenie usług Klaster Sp. z o.o. w zakresie czyszczenia specjalistycznego. Nasza firma opracowała własną autorską metodę czyszczenia, która stanowi podstawę usług oferowanych przez firmę. Zakłada ona kompleksowość czyszczenia – oprócz zabrudzeń zewnętrznych usytuowanych na maszynach, urządzeniach i liniach produkcyjnych, usuwane zostają także zanieczyszczenia z elementów wewnętrznych: przewodów, wyciągów, wentylacji, kanałów, do tej pory niedostępnych lub czyszczonych oddzielnie.

Opracowana metoda pozwala na czyszczenie bardziej dokładne niż tradycyjne metody, co zapewnia: wydłużenie cyklu produkcyjnego, łatwą identyfikację usterek, lepszą pracę elementów ruchomych czyszczonych elementów.

 

profesjonalna usługa czyszczenia suchym lodem

Suchy lód w natarciu!

Suchy lód to nic innego, jak dwutlenek węgla w fazie stałej. Ma niską temperaturę na poziomie -78,5 stopnia Celsjusza. W warunkach naturalnych sublimuje, czyli przechodzi z fazy stałej w fazę gazową. Suchy lód jest środkiem naturalnym, nietoksycznym, bezwonnym, hamuje rozwój bakterii i może być stosowany w branży gastronomicznej. W porównaniu ze środkami chemicznymi nie stanowi zagrożenia dla otoczenia.

Podstawą realizacji innowacyjnej, autorskiej usługi jest zestaw do czyszczenia suchym lodem, wykorzystujący mobilną maszynę do produkcji suchego lodu, rozwiązanie robotyczne pozwalające na czyszczenie trudno dostępnych powierzchni (w tym np. kanałów rewizyjnych) oraz specjalistyczny osprzęt (wentylatory, przewody, wyciągarki etc.) stosowany w następujących obszarach:

 

– czyszczenie form i maszyn, linii technologicznych, posadzek przemysłowych i innych

– uniwersalne czyszczenie obiektów przemysłowych – czyszczenie hal produkcyjnych, konstrukcji stalowych, usuwanie zacieków, kurzu, sadzy, rdzy

– czyszczenie linii technologicznych, posadzek przemysłowych, pojemników do przechowywania żywności, czyszczenie ubojni, stajni, chlewni

– czyszczenie zabrudzeń z oleju, ropy i substancji ropopochodnych

– czyszczenie podzespołów oraz linii technologicznych z farb, lakierów i substancji chemicznych, czyszczenie pieców do wypalania form

Jakie są zalety czyszczenia suchym lodem?

– technologia ta jest w pełni bezpieczna dla czyszczonych powierzchni, a także dla otoczenia i środowiska naturalnego

– suchy lód posiada właściwości odkażające – usuwa szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy

– podczas czyszczenia nie powstaje wilgoć – dzięki temu można bezpiecznie czyścić urządzenia elektryczne redukując jednocześnie czas przestoju maszyn

– technologia nie generuje żadnych odpadów.

Czyszczenie suchym lodem gdzie znajdzie zastosowanie?

– w przemyśle spożywczym, kuchniach, gastronomii

– w zakładach produkcyjnych, parkach maszynowych, serwerowniach, sieciach elektrycznych, liniach lakierniczych

– w budownictwie

– w obiektach po pożarze

– w przemyśle drzewnym, poligraficznym, odlewniczym, motoryzacyjnym, farmaceutycznym i w wielu innych

– w obiektach użyteczności publicznej itd.

Firma Klaster oferuje profesjonalną usługę czyszczenia suchym lodem w Katowicach i innych śląskich miastach. Gwarantujemy fachową obsługę, terminowość oraz atrakcyjne ceny. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Zdjęcia z realizacji

Partnerzy

PROFESJONALNE USŁUGI SPRZĄTANIA SYSTEMOWEGO

Pozostaw dane kontaktowe, przygotujemy ofertę i oddzwonimy.Informujemy, iż Administratorem Państwa danych osobowych jest Klaster Sp. z o.o., ul.Konduktorska 35, 40-155 Katowice, NIP: 954-274-40-84 – więcej informacji znajduje się w klauzuli informacyjnej

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze utrzymania czystości, a naszym priorytetem jest całkowite przejęcie odpowiedzialności za obiekt w zakresie sprzątania.

Nasza siedziba

ul. Konduktorska 35
40-155 Katowice

Szybki kontakt
Godziny otwarcia

Pon - pt: 9:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 17:00